Sodium Chloride Drives Autoimmune Disease by the Induction of Pathogenic Th17 Cells
ژورنال کلاب با موضوع "اثر سدیم کلراید بر سلول های Th17 در بیماری های خود ایمن " در مرکز تحقیقات ایمونولوژی،آسم و آلرژی تشکیل شد. روز چهارشنبه 19 اسفند سال 1394، ژورنال کلاب با موضوع "اثر سدیم کلراید  بر سلول های Th17 در بیماری های خود ایمن"، با حضور پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی این مرکز تشکیل شد.
سوسن نبی لو، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ایمونولوژی دانشگاه سمنان سخنران این ژورنال کلاب بود که در ابتدا با مرور عوامل مؤثر بر روی بیماری های خودایمن نظیر مالتیپل اسکلروزیس، و دیابت نوع 1 سخنرانی خود را شروع کرد.
وی در این جلسه پژوهش یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کمبریج آمریکا به منظور بررسی اثر مستقیم افزایش جذب Nacl بر جمعیت سلول های Naïve TCD4+ و  تمایز این سلول ها به سلول های Th17 پاتوژنیک و در نهایت افزایش علائم بیماریهای خودایمنی  را توضیح داد.
 نبلی لو گفت: در این مطالعه با آنالیز بسیاری از داده هایی که در شرایط invivo و invitro انجام گرفت، نتیجه گیری کردند که افزایش بیش از حد نمک می تواند موجب تمایز سلول های Th17، القاء مسیر p38/MAPK، القاء سایتوکاین های پیش التهابی نظیر TNFα,IL2, IL9می شود و همچنین سایتوکاین های GMCSF/CSF2 که برای پاتوژنسیته Th17 ضروری هستند و CCR6 که برای عملکرد Th17 در بیماریهای خودایمنی نقش مهمی دارد نیز افزایش می یابد.
 وی اضافه کرد که بر اساس نتایج به دست آمده با افزایش نمک وخامت و علائم بیماری های خودایمن افزایش می یابد و با محدود کردن نمک رژیم غذایی در این بیماران می توان علائم بیماری را بهبود بخشید.

در پایان جلسه استادان و پژوهشگران حاضر در جلسه ضمن تقدیراز ارائه بسیار خوب سخنران، در  مورد موضوع فوق بحث و گفتگو کردند.

 

1395/1/31


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1219
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )