MHC Class I-Restricted Myelin Epitopes Are Cross-Presented by Tip-DCs That Promote Determinant Spreading to CD8 T Cells
ژورنال کلاب با موضوع MHC Class I-Restricted Myelin Epitopes Are Cross-Presented by Tip-DCs That Promote Determinant : Spreading to CD8 T Cells در مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی برگزار شد.
 روز چهارشنبه 21 بهمن سال جاری، ژورنال کلاب با موضوع: MHC Class I-Restricted Myelin Epitopes Are Cross-Presented by Tip-DCs That Promote Determinant Spreading to CD8+ T Cells با حضور پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در سالن شورای این مرکز برگزار شد.


لیلا شاکریان، پژوهشگر مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، سخنران این ژورنال کلاب بود که در ابتدا با مرور ایمونوپاتوژنسیتی بیماری مالتیپل اسکلروزیس و نقش سلو لهای ایمنی در ایجاد التهاب عصبی سخنرانی خود را شروع کرد و سپس در مورد نقش بالقوه T cells  CD8+  اختصاصی آنتی ژن های میلین بحث خود را پی گرفت.
 وی در این جلسه مراحلی را که یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه واشینگتن آمریکا به هدف شناسایی کردن سلول های عرضه کننده آنتی ژن حرفه ای (APCs) موثر در فعال سازی T cells  CD8+   موجود در سیستم اعصاب مرکزی آزموده بودند را ارائه کرد و  نتیجه گیری او در پایان این بحث این بود  که (Tip-DCs (TNF-a/iNOS-producing dendritic cells سلول های عرضه کننده اصلی اپی­توپ­های میلین در کنار MHC-I به سلول های  T cells  CD8+   naive می باشند که از مونوسیت­های التهابی وارد شده در CNS مشتق می­شوند و با زیر مجموعه DC های محیطی که عمل عرضه متقاطع (Cross-Presentation) را بر عهده دارند متفاوت هستند.  
 در پایان جلسه استادان و پژوهشگران ضمن حاضر در جلسه ضمن تقدیر از ارائه بسیار خوب سخنران، در خصوص  موضوع فوق  بحث و گفتگو  کردند.


 
1394/11/25


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1164
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )