Long-term Survival in Glioblastoma with Cytomegalovirus pp65-Targeted Vaccination
 
ژورنال کلاب با موضوع " افزایش بقای بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما با هدف قرار دادن سایتومگالوویروس به وسیله ی واکسن DC-PP65 " در مرکز تحقیقات ایمونولوژی،آسم و آلرژی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی روز چهارشنبه 10آبان سال جاری، ژورنال کلاب با موضوع " افزایش بقای بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما با هدف قرار دادن سایتومگالوویروس به وسیله ی واکسن DC-PP65 " با حضور پژوهشگران این مرکز برگزار شد.
منا شاکری، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ایمنی شناسی دانشگاه علوم پزشکی سمنان سخنران این ژورنال کلاب بود که در ابتدا با مروری بر بیماری گلیوبلاستوما (تومور بدخیم مغزی در بزرگسالان)، درمان های رایج برای این بیماری و اهمیت ایجاد یک روش درمانی جدید برای این بیماران سخنرانی خود را شروع کرد و در ادامه ، کارآزمائی بالینی یک تیم تحقیقاتی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده بود را توضیح داد،.
او گفت: در این مطالعه محققان آمریکایی نشان دادند که هدف قراردادن ویروس CMV و فعال کردن سیستم ایمنی فرد علیه این ویروس (با توجه به حضور سایتومگالوویروس (CMV) در بافت توموری 90 درصد از بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما) می تواند یک روش درمانی نوین برای افزایش طول عمر این بیماران باشد.
 شاکر اضافه کرد: در این مطالعه برای فعال کردن سیستم ایمنی فرد علیه ویروس CMV، سلولهای دندریتیک ارائه دهنده‌ی پپتید های ویروس CMV  که بطور آزمایشگاهی تهیه شده بودند  (DC-PP65) به همراه ادجوانت GM-CSF، 21روز بعد از دوز بالای شیمی درمانی به فرد بیمار به صورت داخل جلدی تزریق شدند و سیستم ایمنی بیماران بعد از تزریق مورد بررسی قرار گرفت. یافته ها حاکی از افزایش فعالیت TCD8 های اختصاصی علیه CMV بعد از واکسیناسیون و در نتیجه‌ی آن افزایش طول عمر بیماران 22 ماه بیشتر از گروه کنترل بود.
وی خاطر نشان کرد که نتایج به دست آمده از این مطالعه، ارتباط مستقیم و معنی داری را بین افزایش میزان فعالیت سلولهای TCD8 اختصاصی علیه CMV بعد از تزریق واکسن DC-PP65 و افزایش طول عمر بیماران نشان می دهد.
در پایان جلسه استادان و پژوهشگران حاضر در جلسه ضمن تقدیر از ارائه خوب سخنران، در مورد موضوع فوق بحث و گفتگو کردند.
 
 
 
 
   1396/8/16 11:11    تعداد بازدید :  369


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 369
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )