Clinical evaluation of macrophages in cancer: role in treatment, modulation and challenges
ژورنال کلاب با موضوع ارزیابی کلینیکی ماکروفاژها در سرطان و نقش آن ها در درمان سرطان در مرکز تحقیقات ایمونولوژی،آسم و آلرژی تشکیل شد.
 
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی،آسم و آلرژی روز چهارشنبه 6 دی ماه سال جاری، ژورنال کلاب با موضوع ارزیابی کلینیکی ماکروفاژها در سرطان و نقش ان ها در درمان سرطان با حضور پژوهشگران این مرکز برگزار شد.
امیر محمدی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه مازندران سخنران این ژورنال کلاب بود که در ابتدا با مروری بر روش های ایمنوتراپی روتین و معایب آنها و نقش ماکروفاژها در پیشرفت تومور سخنرانی خود را شروع کرد و در ادامه، دسته بندی انواع ماکروفاژ همراه تومور بر اساس نوع فعال شدنشان که توسط محققان کشور ایرلند انجام شده بود را بیان کرد.
  وی در ادامه توضیح داد: در این مطالعه محققان ایرلندی نشان دادند که فعال کردن مسیر کلاسیک(M1)  ماکروفاژها باعث سرکوب رشد تومور شده و یک روش درمانی نوین برای درمان بیماران و افزایش طول عمر این بیماران است.
محمدی اضافه کرد که القای تمایز منوسیتها به ماکروفاژهای به سمت ماکروفاژ نوع 1 با استفاده از گلیکوپروتئین غنی از هیستیدین میزبان باعث کاهش سیگنالینگ مسیر پیش توموری شده و در نهایت باعث حساسیت به شیمی درمانی می شود.
در پایان محمدی به استفاده به  روش های درمانی جدید تر مانند نقش GM-CSF ، CCL2/CCR2 وCSF1/CSFR1 در درمان سرطان اشاره کرد.
در پایان جلسه استادان و پژوهشگران حاضر در جلسه ضمن تقدیر از ارائه خوب سخنران، در مورد موضوع فوق بحث و گفتگو کردند.
 
   1396/10/18 10:30    تعداد بازدید :  246


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 246
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )