دکتر معین: علم زمانی می تواند در خدمت جامعه قرار بگیرد که مبتنی بر ارزشهای اخلاقی باشد

جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی برگزار شد.گالری عکسبه گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم  و آلرژی روز دوشنبه 7 دی ماه سال جاری مراسم جشنی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) با حضورهمکاران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در سالن شورای این مرکز تشکیل شد.


در ابتدا دکتر مصطفی معین، رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، ضمن خوشامدگویی به حضار، میلاد پیامبر اکرم (ص) را تبریک گفته و سخنرانی خود را به همین مناسبت با موضوع علم، اخلاق، جامعه، چاش ها و راهبردها آغاز کرد.
دکتر معین گفت: علم زمانی ارزش پیدا می کند که در خدمت جامعه و رشد جامعه باشد و در حوزه پزشکی نیز باید در خدمت سلامت جامعه باشد، وی اضافه کرد: علمی می تواند در خدمت جامعه قرار بگیرد که مبتنی بر ارزشهای اخلاقی باشد.
 
رئیس شورای سیاست گذاری انجمن اخلاق درعلم و فناوری درادامه ضمن اشاره به اهمیت علم و اخلاق در مبانی دینی و اعتقادی ما مسلمانان، گفت: در دین اسلام بزرگترین سرمایه انسان عزت نفس،علم وآگاهی جان مایه کرامت انسانی است، او ضمن بیان سخن پیامبر در خصوص مسئولیت متقابل آحاد جامعه نسبت  به یکدیگر، مهمترین عامل پیشرفت جامعه را سرمایه اجتماعی دانست وسپس موانع و چالش های توسعه علمی ایران و راهبردهای توسعه علمی ایران را برشمرد و در پایان بخشی از وصایای لویی پاستور به شاگردانش در خصوص ناامید نشدن در راه کسب علم و دانش را قرائت کرد.

در ادامه دکتر زهرا پورپاک، معاون مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، گزارشی از فعالیتهای مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی ارائه کرد و به موفقیتهای این مرکز در سال 93 از جمله کسب رتبه چهارم در بین مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با سابقه بیش از سه سال فعالیت، اشاره کرد.
در  ادامه پیام تبریک شروع دوره دکترای دانشجوی بین الملل مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، فاطیما توزوهارا و احکام جدید مسئولان آزمایشگاه های مرکز قرائت شد .
در پایان  هدایای به همکاران طرح راه اندازی  بانک اهدای سلولهای بنیادی غیر خویشاوند مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم وآلرژی، اهدا شد. 
   1394/10/8 13:55    تعداد بازدید :  1071


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1071
9/10 (تعداد آرا 1 نفر )