اهدای خون دانشجویان برای عضویت در بانک اهداکنندگان سلولهای بنیادی

با همکاری جمعیت خیریه قطره  390 نفر از دانشجویان برای عضویت در بانک اهداکنندگان سلولهای بنیادی  مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی خون اهدا کردند.گالری عکس
 

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی: همکاران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی   در روزهای 17  تا 20 آبان  سال جاری در ساختمان جدید دانشکده داروسازی حضور یافته و به جمع آوری نمونه خون دانشجویان برای عضویت دربانک اهداکنندگان سلولهای بنیادی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی پرداختند، این فعالیت با مشارکت جمعیت خیریه قطره از دانشکده داروسازی برگزار شد.


با توجه به تشکیل بانک سلولهای بنیادی در مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی   در مهر ماه سال جاری ، این مرکز و جمعیت خیریه قطره تلاش دارد تا با جمع آوری نمونه HLA داوطلبان، به گسترش بانک  اهداکنندگان سلولهای بنیادی کشوری کمک کند تا بیماران نیازمند پیوند سلولهای بنیادی و به طور ویژه بیماران نقص ایمنی نیازی به مراجعه به مراکز خارج از کشور نداشته باشند و بتوانند سریعتر و با هزینه کمتر داوطلب اهدای پیوند مناسب را بیابند.
 دکتر سعید احمدیانی از اعضای جمعیت خیریه قطره  گفت: جمعيت خيريه قطره در سال 88 در دانشکده داروسازی با هدف تامین داروی بیماران نیازمند تشکیل شد. این خیریه تلاش مي كند تا بيماران نيازمند را در تأمين و تهيه داروهای مورد نيازشان حمايت كند و به علاوه با ارائه مشاوره دارویی و کمک های معنوی ، سعی در حمایت غیرمادی از بیماران  نیز دارد.
وی اضافه کرد: این خیریه ضمن برگزاری این پویش، با تهیه بروشورهای آگاهی بخشی، اهمیت تقویت بانک HLA کشوری، اهمیت اهدای سلولهای بنیادی خون  و نحوه نمونه گیری و شرایط لازم را به اطلاع عموم می رسانند.
این برنامه با استقبال بسیار خوبی از طرف دانشجویان روبه رو شد  به طوری که طی چهار روز 390 نفر از دانشجویان  داوطلب برای عضویت در این بانک، خون اهدا کردند.
   1394/8/17 14:38    تعداد بازدید :  1355


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1355
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )