مهار EMT در سلول های توموری
ژورنال کلاب با موضوع " مهارEMT در سلول های توموری" در مرکز تحقیقات ایمونولوژی،آسم و آلرژی تشکیل شد.
 
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی اولین جلسه ژورنال کلاب سال 96 روز چهارشنبه 20 اردیبهشت، با موضوع " مهار EMT در سلول های توموری"، با حضور پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در سالن شورای این مرکز تشکیل شد.
 دکتر غلامعلی کاردر، هیئت علمی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی سخنران این جلسه بود که سخنرانی خود را به صورت سمینار ارائه کرد، وی در ابتدا با مروری بر بیماری سرطان و شرایط هایپوکسی در ریز محیط تومور و همچنین فعالیت سلول های مهار کننده ی سیستم ایمنی پرداخت.
در ادامه، ایشان درمورد مکانیسم روند Epithelial Mesenchymal Transition (EMT) در سلولهای سرطانی و نقش این روند در گسترش و متاستاز سلولهای سرطانی به بافتهای دیگر بدن توضیح دادند. و با توضیح ارتباط هیپوکسی در تومورهای توپور و اثر آن در القای EMT سخنرانی خود را ادامه دادند. پس از توضیحات پایه ای و بیان فاکتورهای مهم در هایپوکسی و EMT ، ایشان به تفکیک در مورد طراحی و روش کار هر یک از دانشجویان خود برای مهار EMT، که در مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم آلرژی در حال انجام هستند توضیح دادند. و در پایان در مورد فعالیتهای آینده خود بحث کرد.
پس از سخنرانی، استادان و پژوهشگران حاضر در جلسه ضمن تقدیر از ارائه بسیار خوب سخنران، در مورد موضوع فوق بحث و گفتگو کردند.
   1396/3/1 10:37    تعداد بازدید :  402


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 402
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )