سخنرانی پژوهشگر مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در بیمارستان شاریته برلین آلمان
دکتر مریم ایازی از مرکز تحقیقات پوست و آلرژی بیمارستان شاریته برلین (Charité) بازدید و در نشست سالانه بیماران مبتلا به آنژیوادم ارثی در این بیمارستان، سخنرانی کرد.

 
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی دکتر مریم ایازی، پزشک و پژوهشگر که در زمینه بیماری آنژیوادم ارثى، کهیر و آلرژی های پوستی در مرکز تحقیقات ايمونولوژی، آسم و آلرژی مشغول فعالیت است، روز 15 اردیبهشت (5 می) سال جاری از بخش و مرکز تحقیقات پوست و آلرژی بیمارستان دانشگاهی شاریته (Charité) برلین، بازدید کرد.
این دیدار در ادامه همکارى های علمی و پروژه های مشترک دو مرکز انجام شد و دکتر مریم ایازی به دعوت مسئولين آن بیمارستان در نشست سالانه بیماران مبتلا به آنژیوادم ارثی سخنرانی خود را با موضوع «وضعیت بیماری آنژیوادم ارثی در ایران» ارائه کرد.
ایشان در این سخنرانی، ضمن تاکید بر اهمیت این بیماری نادر و کشنده که از انواع بیماریهای نقص ایمنی اولیه محسوب می شود، به تأسیس نظام ملی ثبت (رجیستری) آنژیو ادم ارثی ایران به همت مرکز تحقیقات ايمونولوژی، آسم و آلرژی اشاره کرد و خلاصه ای از نتایج علمی منتشرشده از این رجیستری  و همچنین خدمات ارائه شده به این بیماران را ارائه کرد.
توضیح اینکه بخش و مرکز تحقیقات پوست و آلرژی بیمارستان شاریته (Charité) در کشور آلمان از مراکز برجسته و پیشگام در فعالیتهای پژوهشی، بالینی و تالیف گایدلاین های معتبر در زمینه بیماریهای پوست و آلرژی در سطح جهانی است.
پیش تر نیز دکتر مریم ایازی به عنوان نماینده شاریته (Charité) تازه ترین گایدلاین تشخیص و درمان بیماری کهیر ۲۰۱۶ را در سومین کنگره بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی ایران (ICIAAI 2017) معرفی و ارائه کرده است.
همچنین پرسشنامه های استاندارد بررسی شدت آنژیوادم کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آنژیوادم به زبان فارسی که از نتایج همکاری های مرکز تحقیقات ايمونولوژی، آسم و آلرژی با این مرکز هستند، به زودی در اختیار همکاران ایمونولوژیست، آلرژیست و پژوهشگران علاقه مند قرار خواهد گرفت‌.
خبر: واحدی
   1396/3/1 12:21    تعداد بازدید :  344


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 344
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )