گزارشی از حضور مارتین پرژان در سومین کنگره بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی
نایب رئیس سازمان بین المللی حمایت از بیماریهای نقص ایمنی اولیه (IPOPI)، ضمن بازدید از مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی گفت: پزشکان ایرانی نسبت به تشخیص، درمان و پژوهش به نفع بیماران، بسیار متعهد و مصمم هستند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، مارتین پرژان نایب رئیس سازمان بین المللی حمایت از بیماریهای نقص ایمنی اولیه (IPOPI) که به نمایندگی از این سازمان در روزهای 27 تا 29 بهمن سال 95، در سومین همایش بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی، شرکت داشت، گزارشی از برنامه حضور خود در این کنگره و کارگاه های جنبی آن و همچنین بازدید از مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی و سایر مراکز آموزشی و درمانی ایران در خصوص بیماران نقص ایمنی اولیه در سایت بین المللی بیماریهای نقص ایمنی ارائه  کرده است. ترجمه متن گزارش ایشان به شرح ذیل است.

نگره پزشکی و دیدار با بیماران در ایران
مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی کشور ایران سومین کنگره بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی را از 15 تا 17 فوریه در تالار امام بیمارستان امام خمینی تهران برگزار کرد. این کنگره با شعار پیش به سوی رویکرد میان رشته ای، 14 متخصص بین المللی را پذیرا بود.
نایب رئیس سازمان بین المللی حمایت از بیماریهای نقص ایمنی اولیه در این کنگره شرکت داشت و سخنرانی خود را با عنوان «چرا ارزشمند است که با یکدیگر همکاری کنیم؟ سازمان حمایت از بیماران، جامعه علمی و پزشکی، منافع و چالش ها» ارائه کرد که برای شرکت کنندگان بسیار جالب و جذاب بود.
پزشکان ایرانی نسبت به درمان بیماران بسیار متعهد هستند و بیماران خواستار آن هستند تا خودشان نیز بیشتر در مورد تصمیم هایی که در خصوص روند درمانشان اتخاذ می شود، مشارکت داشته باشند.    
مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در سومین همایش بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی، برنامه ای قوی در رابطه با بیماریهای نقص ایمنی اولیه با سخنرانی در خصوص موضوعاتی چون تشخیص، درمان، پژوهش، مدیریت کار گروهی در بیماریهای نقص ایمنی اولیه تدارک دیده بود. نماینده سازمان بین المللی بیماریهای نقص ایمنی اولیه همچنین در میزگردی پیرامون کار گروهی در مدیریت بیماری های نقص ایمنی اولیه با حضور یک دندانپزشک، روانشناس، متخصص بیماریهای عفونی و متخصص تغذیه مشارکت داشت.
همچنین مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در حاشیه سومین همایش بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی کارگاه آموزش خانواده ها و بیماران نقص ایمنی اولیه را با حضور 35 تن از بیماران و خانواده آنها برگزارکرد که در آن بیماران بزرگسال نقص ایمنی اولیه و خانواده کودکان مبتلا به بیماری نقص ایمنی اولیه، تجربه های خود را به اشتراک گذاشته و خواسته های خود را به منظور دریافت حمایت در خصوص وضعیتشان مطرح کردند.
مارتین پرژان بعد از کنگره برای دیدار از مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی دعوت شد، این دیدار بسیار جالب بوده و برای  نایب رئیس سازمان بین المللی حمایت از بیماریهای نقص ایمنی اولیه ملاقات با تیم پزشکی که برای بیماران هر چه در توان داشتند انجام می دادند، مایه افتخاربود. همچنین ایشان در این دیدار با چند تن از بیماران مبتلا به نقص ایمنی اولیه که در نوبت پیوند سلولهای بنیادی بودند، ملاقات داشت.
ایران کشور بسیار بزرگی است و سازمان حمایت از بیماریهای نقص ایمنی اولیه (IPOPI) این فرصت را داشت تا از مراکز دیگری درمانی و دانشگاهی ایمونولوژی در تهران، کرمان شیراز، یزد و اصفهان دیدار داشته باشد.


قدمهای پیش رو
در ایران پزشکان در خصوص تشخیص، درمان و پژوهش برای منافع بیماران، بسیار مصمم هستند، بیماران و خانواده ها قادر و خواستارند که در خصوص دریافت حمایت برای رفع کردن نیازهایشان عضو سازمان بیماران بشوند و پزشکان و بیماران نیاز به کار گروهی دارند تا در تشخیص و درمان، پیشرفت داشته باشند، کلید این مساله مهم همکاری است و سازمان بین المللی حمایت از  بیماریهای نقص ایمنی اولیه (IPOPI) به دنبال آن است تا به پزشکان برای توانمندسازی بیمارانشان و تشویق آنها به مشارکت کمک کند. این را می توان یک آرزو برای نوروز (سال نو ایرانیان) دانست.
نوروز بر همه خانواده های بیماران نقص ایمنی اولیه و دوستان مبارک باد.

ترجمه و تنظیم: واحدی
عکس: ضیایی

 
   1396/2/3 10:09    تعداد بازدید :  293


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 293
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )