هفتمین همایش علمی سالانه سلامت روان و رسانه آغاز به کار کرد
دکتر مصطفی معین در هفتمین همایش سلامت روان و رسانه، سلامت روان را اولین اولویت کرسی یونسکو در آموزش سلامت خواند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی هفتمین همایش علمی سالانه سلامت روان و رسانه روز یکشنبه 8 اسفند ماه سال جاری در موزه علوم پزشکی تهران آغاز شد.
در ابتدا دکتر مصطفی معین رئیس همایش، ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان، تاریخچه  تاسیس کرسی یونسکو در آموزش سلامت و الویتهای آن را توضیح داد.
رئیس کرسی یونسکو در آموزش سلامت، الویتهای کرسی یونسکو در آموزش سلامت را برشمرد و سلامت روان را اولین و مهمترین الویت کرسی یونسکو خواند.
وی با اشاره به محورهای همایش سلامت روان و رسانه در سالهای قبل، محور هفتمین همایش سلامت روان و رسانه را سواد سلامت روان جامعه پزشکی و رسانه ها نامید و پس از آن، سخنرانی خود را با موضوع سواد سلامت در ایران و جهان ایراد کرد.
در ادامه دکتر احمد علی نوربالا دبیر علمی هفتمین همایش سلامت روان و رسانه به بیان تغییرات روند سلامت در ایران پرداخت و سپس دکتر احمد جلیلی رئیس انجمن روانپزشکان ایران اهمیت سواد سلامت روان در بهداشت را بحث و بررسی کرد.
در ادامه از دکتر مهدی بیدگلی به عنوان پیشکسوت برگزیده روانپزشکی تقدیر و جایزه کرسی یونسکو به ایشان تقدیم شد.
دکتر ابراهیم نعمتی پور، متخصص قلب و عروق، دکتر ناصر ابراهیمی، فوق تخصص گوارش و کبد، دکتر عبدالرحمان رستمیان، فوق تخصص روماتولوژی به ترتیب در خصوص تظاهرات روانشناختی در بیماریهای قلب و عروق، بیماریهای گوارش، بیماریهای داخلی و روماتولوژی سخنرانی کردند و دکتر نرگس بیرقی، روانپزشک نیز در خصوص اهمیت اختلالات روان تنی در طب داخلی، به ارائه مطالب خود پرداخت. 
در پایان نیز پنل سلامت روان و بیماریهای جسمی با حضور سخنرانان بخش دوم برنامه تشکیل و در خصوص موضوع پنل بحث و تبادل نظر شد.
توضیح اینکه روز دوم این همایش نیز 9 اسفند ماه برگزار می شود.

عکس و خبر: واحدی

گالری تصاویر 1
گالری تصاویر 2

 

   1395/12/15 09:43    تعداد بازدید :  306


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 306
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )