مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی یکی از مراکز پذیره‌نویسی اهدای سلول‌های بنیادی خونساز و بانک‌های خون بند ناف کشور

مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی به عضویت شبکه پذیره‌نویسی اهدای سلول‌های بنیادی خونساز و بانک‌های خون بند ناف کشور پیوسته است.


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، این مرکز از بدو تاسیس محل ارجاع بیماران نقص ایمنی اولیه کاندید پیوند سلولهای بنیادی برای تشخیص و درمان است و نیز باتوجه به  سابقه فعالیت 10 ساله کمیته پیوند سلولهای بنیادی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی  ومراجعه هر روزه بیماران کاندید پیوند سلولهای بنیادی به این مرکز( برای یافتن اهداکننده مناسب)، این مرکز اقدام به راه اندازی بانک اهدا کنندگان سلولهای بنیادی کرد  که با مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ ......      به عضویت شبکه  پذیره‌نویسی اهدای سلول‌های بنیادی خونساز و بانک‌های خون بند ناف کشور در آمد.
در راستای اهداف این شبکه ملی،  بخش HLA-Typing آزمایشگاه مرکز تحقیقات توسعه یافت و جمع آوری نمونه های مربوط به اهداکنندگان با کمک کمپین دانشجویی و همکاری موسسه خیریه قطره  انجام شده و آزمایشها در حال انجام می باشد.

تاکنون بیش از 600 نمونه داوطلب دهنده سلولهای بنیادی در این بانک ثبت شده و با حمایت های ستاد توسعه علوم و فناوری در سلول های بنیادی، آزمایشها در حال انجام و ثبت در سیستم نرم افزاری این شبکه است و  فعالیت های این واحد روبه گسترش است.

لینک درمانگاه مرکز و لینک اهدای خون دانشجویان


تشکیل درمانگاه تعیین دهنده مناسب برای پیوند سلولهای بنیادی در مرکز تحقیقات ایمونولوژی،آسم و آلرژی

اهدای خون دانشجویان برای عضویت در بانک اهداکنندگان سلولهای بنیادی 
   1395/9/13 09:21    تعداد بازدید :  534


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 534
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )