شرکت دانشجوی بین الملل مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در مدرسه تابستانی "رویارویی عفونت و ایمنی" کشور هلند

فاطیما توز زوهورا دانشجوی بین الملل مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با دریافت جایزه هزینه سفر دانشجویان غیراروپایی از دانشگاه اوترخت هلند، موفق به شرکت در مدرسه تابستانی این دانشگاه شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی فاطیما توز زوهورا دانشجوی بین الملل مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی  که موفق به دریافت جایزه شرکت در مدرسه تابستانی دانشکده پزشکی دانشگاه اوترخت کشور هلند پزشکی از 14 تا 25 تیر (برابر با 4 تا 15 جولای) شده بود، در این مدرسه شرکت کرد.
 
فاطیما توز زوهورا گفت: این مدرسه تابستانی را دانشگاه اوترخت کشور هلند (Utrecht University) در زمینه ایمونولوژی پایه و ایمونولوژی بالینی و رویارویی با عفونت ها برگزار کرد و در آن استادان مختلف با تجربیات کاری متفاوت در زمینه ایمونولوژی به آموزش پرداختند.

دانشجوی دکترای تخصصی پژوهشی ایمونولوژی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی گفت: از موضوعات مطرح شده در این مدرسه تابستانی می توان به عفونتها و عوامل عفونی، سیستم های ایمنی مختلف در مقابل پاتوژنها و اتوآنتی ژن ها، نقص ایمنی، ایمونولوژی تومور، واکسن ها و جنبه های مختلف سلامت اشاره کرد.

وی همچنین اضافه کرد: برگزارکنندگان این مدرسه تابستانی دیدار از آزمایشگاه میکروبیولوژی پزشکی و کلینک دامپزشکی و آشنایی با تکنیک های مختلفی مثل فلوسایتومتری و میکروسکوب الکترونی را برای شرکت کنندگان فراهم کردند.
دانشجوی بین الملل (از کشور بنگلادش) مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی یکی از جذابیت های این مدرسه تابستانی را دیدار از موزه مایکروپیا ( Micropia-Museum)، موزه ای در خصوص میکروبها، در شهر آمستردام هلند دانست و گفت: شرکت در این مدرسه تابستانی علاوه بر جنبه های علمی آن، فرصت خوبی برای آشنایی با دانشجویان کشورهای مختلف و شهر اوترخت کشور هلند بود و شرکت در این مدرسه تابستانی و سفر به شهر اوترخت هلند تجربه ای بزرگ در دوران تحصیلم بوده است.


 
   1395/5/23 11:36    تعداد بازدید :  658


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 658
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )