در اختتامیه دومین همایش ملی التهاب
 

بیانیه پایانی دومین همایش ملی التهاب با موضوع التهاب شدید در بیماری COVID-19 قرائت شد.

 

مراسم اختتامیه دومین همایش ملی التهاب با موضوع التهاب شدید در بیماری COVID-19 پس از برگزاری 5 وبینار در روزهای 23 تا 27 آذر در فضای اسکای روم دانشکده مجازی، با قرائت بیانیه پایانی همایش و تقدیر از مقام استاد سابق ایمونولوژی، استاد علم و ادب دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر حسن تاج بخش برگزار شد.

 
سخنرانان همایش
 

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، دومین همایش ملی التهاب با موضوع التهاب شدید در بیماری COVID-19  در قالب 5 وبینار جداگانه با عناوین زیر:

روز 23 آذر: اپیدمیولوژی و عوامل خطر ویروس SARS-COV-2

روز 24 آذر: فیزیوپاتولوژی التهاب ریوی در COVID 19، روشهای تشخیص آزمایشگاهی و بالینی

روز 25 آذر: پاسخهای ایمنی اختصاصی ، درمانهای رایج و واکسیناسیون در بیماری COVID-19

روز 26 آذر: مشکلات قلبی-عروقی در بیماریCovid-19 و مراقبت های ویژه در التهاب شدید ناشی از ویروسSARS-COV-2

روز 27 آذر: التهاب و COVID-19 در کودکان و تظاهرات نورولوژیک در COVID-19 با تاکید بر نقش التهاب

 در فضای اسکای روم دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران  برگزار شد، در بعدازظهر روز پنجشنبه 27 آذر پس از برگزاری آخرین وبینار، مراسم اختتامیه همایش فوق با قرائت متن بیانیه  پایانی توسط دکتر طوبی غضنفری، دبیر علمی همایش فوق، آغاز شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

"بنام خداوند جان  و خرد"

بیانیه پایانی "دومین همایش ملی التهاب“

دومین همایش ملی التهاب با عنوان "التهاب شدید در کووید-۱۹ " با توفیقات الهی توسط مرکز تحقیقات ایمونولوژی ، آسم و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همکاری مرکز تحقیقات تنظیم پاسخ های ایمنی دانشگاه شاهد در تاریخ ۲۳ لغایت ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۹  بصورت ۵ وبینار مجازی برگزار شد. اکنون با درود بر روان پاک شهدای مدافع سلامت، جمع بندی نهایی نقطه نظرات و پیشنهادات ارائه شده در همایش که با عنوان اصول بیانیه دومین همایش ملی التهاب مورد تصویب و تاکید شرکت کنندگان قرار گرفت،‌ به شرح زیر اعلام می‌شود:

۱. تاکید بر رویکرد علمی و جامع نگر در مدیریت همه گیری کرونا و استفاده از تمامی ظرفیت های علمی و پژوهشی کشور در حل این بحران

۲. تاکید بر قدردانی و حمایت همه جانبه از زحمات شبانه روزی و فداکاری های بی بدیل کادرهای بهداشتی -درمانی شامل پزشکان ، پرستاران، آزمایشگاهیان، مدیران و سایر اعضای محترم جامعه پزشکی ایران که طی یکسال گذشته صبورانه درکنار بیماران ماندند و صحنه های زیبایی از عشق، ایمان و ایثار تا شهادت را به نمایش گذاشتند.

۳. تاکید بر قدردانی و حمایت از زحمات پژوهشگران و دانشمندان پر تلاشی که در کنار کادر درمان جهت تولید مواد و وسایل ضروری، تولید دارو و ساخت واکسن تلاش می کنند.

۴. تاکید بر اولویت دادن بیش از پیش به پژوهش های پایه و بالینی و نوآوری های علمی و فنی در داخل کشور با تخصیص بودجه لازم و تامین تجهیزات مورد نیاز

5. تآکید بر حمایت همه جانبه سیاست گذاران، مدیران و پژوهشگران از مجلات علمی-پژوهشی داخل کشور به منظور ارتقاء رتبه علمی و اثرگذاری آنان در سطح ملی و بین المللی

6. تاکید بر انجام مطالعات همه جانبه در زمینه ایمونولوژی، ژنتیک، اپی ژنتیک، عوامل خطر ، تغذیه و سبک زندگی، استفاده از رویکرد پزشکی دقیق و راهکارهای فرد محور در تشخیص، درمان و پیشگیری از کووید-۱۹

7. تاکید بر نظارت مستمر و جدی بر پژوهش های پزشکی بویژه کارآزمایی های بالینی در چارچوب آئین اخلاق پزشکی در جهت حفظ حقوق بیماران

8. اتخاذ رویکرد بین رشته ای در تحقیقات پزشکی با تلفیق پژوهش ها و خدمات علوم پایه و بالینی و توجه به جنبه های روانی و جامعه شناختی در ارتباط با بیماری کووید-۱۹ و سایر بیماریهای ناشناخته و نوپدید

9. تاکید بر رویکرد جامعه نگر و مسئله محور در برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشجویان رشته ها ی مختلف و دوره های عمومی، تخصصی و فوق تخصصی گروه پزشکی

10. تاکید بر ارائه مداوم آموزش های عمومی و ترویجی برای ارتقای سطح سواد سلامت جامعه و جلب همکاری و تشریک مساعی بیماران در امور تشخیص ، درمان و پیشگیری

در پایان بر خود لازم می دانیم از پشتیبانی حامیان همایش از جمله دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران،  مدیریت محترم بیمارستان مرکز طبی و گروه آموزشی کودکان، دبیران و اعضای محترم کمیته های علمی و اجرایی همایش، سخنرانان و اعضای محترم میزگرد های علمی و کارگاه های تخصصی، استادان، دستیاران، دانشجویان، پزشکان، پرستاران و آزمایشگاهیان شرکت کننده در این همایش تشکر و قدردانی کنیم.

 "والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته"

برگزار کنندگان همایش:

مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، دانشگاه علوم پزشکی تهران

مرکز تحقیقات تنظیم پاسخ های ایمنی، دانشگاه شاهد

پس از آن دکتر مریم  نوری زاده، دبیر اجرایی همایش فوق، متن  تقدیرنامه ای  را از طرف دکتر مصطفی معین،  برای سخنرانان و اساتیدی که در این همایش شرکت کردند به شرح زیر قرائت کرد:

به نام خداوند جان و خرد

یرفع ا... الذین آمنوا منکم و الذین اوتوالعلم درجات" (مجادله-11)

استاد گرانقدر

پروردگار متعال را شاکریم که به همه ما توفیق برگزاری این همایش را به نحو شایسته و درخور اعطا نمود. در دومین همایش ملی التهاب با کمک شما استادان گرانقدر تلاش شد تا در طول 5 روز و ارائه 5 کنفرانس علمی پربار، با ارائه مباحث ارزنده و انجام بحث و تبادل نظر در باره رهیافت های جدید در علوم بالینی و علوم پایه مانند:ایمونولوژی، ژنتیک و اپی ژنتیک، بیوشمی، میکروبیولوژی و بویژه اپیدمیولوژی، بررسی سیر تکوین و بیماری زائی  ویروس  SARS-Cov-2 ، نقش طوفان سایتوکاینی و التهاب شدید در وخامت بیماری COVID-19 و ارائه روشهای درمانی نوین و مؤثر در کنترل این بیماری،  قدمی هر چند کوچک در مسیر مبارزه کشوری با این بیماری برداشته شود و هدف غائی این همایش که تلاش برای برقراری ارتباط بیشتر و محکم تر بین علوم پایه و بالین در همه عرصه ای علوم پزشکی است به انجام برسد. اکنون در اختتامیه دومین همایش ملی التهاب، فرصت را مغتنم شمرده و از شما استادان و کادر درمانی گرانقدر به عنوان نمایندگان علمی و دانشگاهی  جامعه ایرانی و تلاشگر در دو جبهه تحقیقات علوم پایه  آزمایشگاهی و علوم بالینی تقدیر و تشکر می نمایم. پاسداشت مقام استادان و دانشمندان فرهیخته وظیفه ای مهم برای جامعه، مسئولان و نهادهای علمی و فرهنگی است، چون آموزش و تربیت نیروی تخصصی و کارآمد ، پژوهش و پیشبرد مرزهای دانش، گسترش خردگرایی و فرهنگ علمی ، ترویج ارزش های اخلاقی و ارائه الگوهای شایسته  برای نسل های آینده از جمله نقش ها و مسئولیت های ثمر بخش آنان بوده است. اطمینان دارم که  دستاوردهای ارزشمند علمی شما که نشان از شمول عنایت و فضل  الهی است، سرمایه ای بزرگ برای دانشجویان، همکاران و جامعه دانشگاهی و پزشکی ایران است. توفیق روزافزون  و سلامتی  استادان و همکاران گرانقدر را  از  درگاه  خداوند  منتعال خواستارم.
د
کتر مصطفی معین
رئیس دومین همایش ملی التهاب

 سپس  دکتر نوری زاده،  از زحمات  مدرسان کارگاه Prism (که در حاشیه این همایش،23 تا 27 آذر از 9 صبح تا 10:30 هر روز برگزار شد) کمیته راهبردی همایش ، کمیته اجرایی همایش، همکاران دانشکده مجازی و تدارکات  تشکر کرد و در ادامه برندگان سخنرانی های کوتاه  را معرفی کرد  و گفت: از طرف مرکز تحقیقات تنظیم پاسخ های ایمنی به برندگان جوایزی اهدا خواهد شد.

پس از آن دکتر حسن تاج بخش استاد سابق ایمونولوژی، دانشگاه علوم پزشکی تهران به سخنرانی در خصوص  آماس (التهاب) پرداخت و  دلیل اینکه چطور عوامل عفونی باعث ایجاد التهاب می شوند و اینکه چطور التهاب شدید  در بیماران مبتلا به  کرونا، باعث وخیم تر شدن حالشان می شود صحبت کرد، سپس دکتر معین به ایشان خوشامد گفت و از زحمات و سالها فعالیت ایشان تقدیر  و یادآوری  کرد  که دکتر تاجبخش اولین مقاله را برای مجله ایرانی آلرژی،آسم و ایمونولوژی ارسال کرده است، در ادامه دکتر محمد وجگانی، رئیس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران، شعر زیبایی قرائت  و به دکتر تاجبخش تقدیم کرد.

این همایش در ساعت ۱۵ روز پنج شنبه به پایان رسید،نزدیک به  50 سخنران از اساتید گروه های مختلف  تخصصی و فوق تخصصی پزشکی در این همایش سخنرانی کردند  و فیلم کامل سخنرانیهای  ایشان در سایت همایش قابل دسترسی است، همچنین  514 شرکت کننده  در سایت همایش فوق ثبت نام کردند که به طور متوسط در هر وبینار 200 شرکت کننده، حضور داشتند.

 
   1399/10/1 09:10    تعداد بازدید :  73


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 73
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )