اینترلوکین 25، فاکتوری با آثار مبهم در ریز محیط اطراف تومور سرطان پستان
ژورنال کلاب با موضوع: مروری بر اثر اینترلوکین 25 در پاتوژنز و درمان سرطان پستان، در مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی تشکیل شد.
 
روز چهارشنبه 13 آبان سال 94، ژورنال کلاب با موضوع: مروری بر اثر اینترلوکین 25 در پاتوژنز و درمان سرطان پستان، با حضور پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در سالن شورای این مرکز تشکیل شد.

 
 مهدیه شکرالهی ، پژوهشگر مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی ، سخنران این ژورنال کلاب بود که در ابتدا با مرور مقاله خانم سااوری فوروتا (Saori Furuta) به اثر اینترلوکین 25 در القای آپوپتوز در سلول های سرطانی اشاره کرد و در ادامه مقالات مشابه در رد و تأیید این مقاله عنوان شد و سپس گزارش از یک طرح تحقیقاتی در این زمینه که در دانشگاه علوم پزشکی سمنان انجام شده است را بیان کرد.
 وی به آثار متناقض و پیچیده ی اینترلوکین 25 در ریز محیط اطراف تومور و نقش متفاوت آن در انواع رده های سلول سرطان پستان اشاره و اضافه کرد از آن جا که سلول های نرمال اطراف توده تومور در تولید این سایتوکاین نقش مهمی دارند می توان در مورد ایمونوتراپی سرطان با این سایتوکاین به مطالعات پیشرفته تری انجام داد.
1394/8/13


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1180
5.3/10 (تعداد آرا 22 نفر )